Tüfekçi Makine sahip olduğu 100 yılı aşan üretim tecrübesini ve önemli seviyedeki sektör bilgisini geleceğine sağlam hedef ve ilkelerle aktarabilmek amacıyla doğru pozisyona doğru adayı yerleştirebilmek için çalışmalarına sürekli devam etmektedir. Tüfekçi Makine işe alım seçme ve değerlendirme heyeti üyeleri aşağıda belirtilen yetkinlikler çerçevesinde yetkinliklerinizi inceliyor ve sizi doğru pozisyona yerleştirmeye çalışıyor olabilir. Bu maddeler, hangi pozisyona hangi kişiyi alıyor olursak olalım geçerli olacak ve aşağıda belirtilen temel Şirket Çalışan Yetkinliklerine göre değerlendiriliyor olacaksınız.

 1. Ekip Birliği
 2. İletişim
 3. Sonuç Odaklılık ve Problem Çözme
 4. Ekip Üyelerini ve Kendini Geliştirebilme
 5. Yenilikçi ve Değişim Odaklı
 6. Analitik ve Farklı Düşünebilme
 7. Müşteri İlişkilerinde Hassasiyet
 8. İnisiyatif Alabilme ve Harekete Geçme
 9. Zaman Yönetimi ve Planlama
 10. Pozitif Enerjik ve Motive Olma

Üniversitelerinden yeni mezun olmuş veya çalışma hayatında tecrübeli yeni çalışma arkadaşları adaylarımızın değerlendirilmesinde yukarıdaki bütün noktalar değerlendirilirken, aşağıdaki konularda da uygun görülen değerlendirme araçlarının tümü veya bazıları kullanılır.

 1. Zihinsel Tipoloji Analizi
 2. Dil Bilgisi Yeterlilik Sınavı
 3. Mesleki Kişilik Envanteri
 4. Vaka Çalışmaları
 5. Yetkinlik Bazlı Mülakat

Yapılan tüm bu değerlendirmeler neticesinde, şirketimizin uygun gördüğü adaylara iş teklifi yapılır ve aday tarafından teklifin kabulü sonrası aday aramıza katılır ve çalışmaya başlar.

Bütün bu yapılan değerlendirmeler, Aday’ın şirket için hangi alanda ve pozisyonda verimli olacağını belirlemekle beraber, şirketin de Aday için ne kadar doğru ve verimli olabileceğini tespit etmek amacıyla yapılmaktadır. Böylelikle kişilerin sahip olduğu yetkinliklerini ve becerilerini değerlendirerek bilgisinin ve niteliklerinin uygun bir bölümde önce kendisi sonra da Tüfekçi Makine için yararlı hale getirilmesi amaçlanmaktadır.

Tüfekçi Makine‘deki kariyerinize başlamak için sizi, cv'larınızı ik@tufekci.com.tr adresine göndermeye davet ediyoruz.