Değerli müşterilerimiz, hissedarlarımız, iş ortaklarımız ve çalışanlarımız,

Türkiye’de iş dünyası açısından zorlu süreçlerin yaşandığı dönemlerden geçiyoruz. Her geçen gün maliyetler yükselme grafiği çizerken özellikle imalat sanayisinin ayakta kalabilmesi için ihtiyaç duyduğu gereksinimler, tünelin sonundan daha da uzaklara ulaşıyor. Biliyoruz ki, ülkemizin kalkınması ve refah seviyesini arttırabilmesine yardım edebilecek en önemli sektörlerden biri imalat sanayisidir. Bu nedenle tarihimizden gelerek bizi bu günlere getiren değerlerimiz bundan sonra da gelecek kuşaklarımız için öncü olacaktır. Gelişimini tamamlamış, küresel alanda rekabet edebilen ve Dünya’ya teknoloji dağıtan bir ülke ve Tüfekçi Makine olabilmek için çalışmalarımıza geçmişimizden aldığımız güç ve teknolojiyi takip eden mirasımızla devam ediyoruz.

Geçmişimizde olduğu gibi geleceğimizde de yer alacak olan ve her an birlikte yeni değerler kazandığımız, zaman zaman yeni ve farklı projelerle ülkemizin ihtiyaç duyacağı alanlardaki yatırımlarıyla zaman zaman meşakkatli ve güçlü projelerle değer yaratan ve bu yeni değerleri ülkemize kazandırabildiğimiz müşterilerimizle, tarih sahnesinde var olduğumuz gibi gelecek sahnesinde de var olabilmeyi amaçlıyoruz.

Tekstil Sektörünün Türkiye gelişimine baktığımızda teknoloji içeren ve hem Türkiye hem de Dünya için gelişim ve değişim olarak görülen farklı özelliklerdeki teknolojik tekstil ürünlerinin ülkemizde müşterilerimiz tarafından üretiliyor olmasından dolayı gurur duyuyoruz. Bunun yanı sıra bugün ülkemizde tekstil sektöründe söz sahibi olmuş, ülkenin refahı için üretmeye devam eden ve aynı zamanda çevresini de geliştirmeyi amaç edinmiş müşterilerimizle birlikte değer yaratmaktan ve bu değerlerin kalıcı olduğunu görmekten başka güzel bir duygunun olmadığını biliyoruz.

Diğer taraftan, Tekstil Sektörünün Dünya gelişimine baktığımızda Dünya’daki tekstil ürünü ihtiyacının büyük bir bölümünü kapsayan ve teknoloji içermeyen tekstil ürünlerinin üretiminin Asya ve Uzak Doğu’ya kaydığını görüyoruz. Tekstil sektörünün bu gelişimi ile birlikte yerel ve yabancı müşterilerimizle gelişmek ve sektörü geliştirmek için Özbekistan Temsilciğimizle öncü işler yaratmaktayız. Çalışmalarımızı, bu bölgeler başta olmak üzere bulunduğumuz pazarları da koruyarak yeni girişimlerimizle planlamaya devam ediyoruz. Bugün ülkemizden çıktığınızda ürettiğimiz makinelerin Afrika, Asya ve Uzakdoğu’da Türk ve Dünya ekonomilerine sağladıkları katkıyı görebilir ve bunlarla gurur duyabilirsiniz. Bu vesileyle bu haklı gururu tüm Tüfekçi Makine çalışanlarına yaşatan gerek proje aşamasında gerekse son noktaya kadar değer yaratabilmemizi sağlayan ve bizi seçen bütün müşterilerimize teşekkür ediyorum.

Fabrikamızdan çıkan her ürünün, rekabet koşullarına göre yapılandırılması ve teknoloji katılması gerekliliğini görerek, uzun yıllardır bizimle birlikte yol alan çalışanlarımızla ürün ve teknoloji geliştirme çalışmalarını inceliyoruz. Süreçlerimize yeni bakış açıları ile farklılık kazandıran çalışanlarımızla birlikte ürünlerimize, sistemlerimize ve sektörümüze eklenebilecek teknolojilerin araştırmalarını yapıyoruz. Geliştirilebilecek ve aynı zamanda müşterilerimiz için artı değer yaratabilecek teknolojileri bütün çalışanlarımızla ve tedarikçilerimizle birlikte planlıyoruz. Biliyoruz ki ürünlerimizin yoğun rekabetçi ortamda tercih edilebilir olmasını sağlamaya çalışmak güçlü ve farklı kültürlerden oluşan bir ekip işidir. Bu nedenle, uzun yıllardır bizimle birlikte yol alan çalışanlarımız, tedarikçilerimiz ve iş hayatlarının başında olan yeni çalışma arkadaşlarımızla birlikte sürekli olarak gelişmeyi ve geliştirmeyi hedefliyoruz. Bunun için, şirket ismimizi aldığımız dedemiz merhum Tüfekçi Yusuf’un “Yapamam deme, yapan senden üstün değildir.” sözünü düstur olarak alıyor ve geliştirdiğimiz yenilikleri hem üretimimizde hem de sistemlerimizde uyguluyoruz.

Hedeflerimiz, hayallerimiz ve vizyonumuz doğrultusunda yol almak ve geleceğimizi planlayabilmek için sahip olmamız gereken özelliğin süreçlerimize ve ürünlerimize yenilik katmak olduğunu biliyoruz. Yenilikçi olmak kadar şeffaf, insan ve çözüm odaklı, güven ve aidiyet oluşturan bir anlayışın yönetim süreçlerimize hâkim olması gerekliliğine inanıyoruz. Bu inançla geçtiğimiz yıllarda başlattığımız ve bundan sonraki yıllarımızda da var olacak hem yönetimimizin hem de şirketimizin kurumsallaşma çalışmalarına devam ediyoruz. Bu vesileyle, şirketimizin organizasyon yapısında oluşan ihtiyaçlara ve vizyonumuza göre yeni bölümler oluşturarak ve mevcut bölümlerin kapsamlarını da genişleterek çalışanlarımızın daha çok katıldığı ve elini taşın altına koymak isteyen yeni arkadaşlarımızla yeni yönetim şeklimizi emin adımlarla uygulamaya devam edeceğiz. Şirketimiz için yeni fakat eskimeyecek kurumsal gelişimin mimarı olan danışmanlarımıza bu vesileyle teşekkür ediyorum.

1912’den bugüne ülke ekonomisine ve imalat sanayisine emekle, azimle ve heyecanla koyduğumuz taşların bugünlerimize yol olduğu ve gelecekte de yolumuzu aydınlatacak başarılarımızın öncüsü olmasını temenni ederim. Bundan dolayı, elde ettiğimiz bu başarılarda emek veren ve birlikte yol aldığımız tüm çalışma arkadaşlarıma, iş ortaklarımıza ve tedarikçilerimize teşekkür ediyorum.

Saygılarımla,

Metin YILDIRIMDEMİR

Yönetim Kurulu Başkanı